Thursday, September 20, 2018

Puttaiah Memorial Trophy (Super Division) 2018-19


Group AGroup B Group C Group D
Ozone FCB
MEG
Students Union 
Bangalore Dream United 
ADE 
South United FC 
CIL

ASC 
Bangalore Independent 
Kickstart FC
Bengaluru FC 
FC Bangalore United
Jawahar Union 


 - Best Goalkeeper: Mutum Raj (ASC)
 - Best Defender: Parag Srizvas (Bengaluru FC)
 - Best Midfielder: Vignesh (Kick Start FC) 

 - Best Striker: Cleaven (MEG)

Fixture


  1. Fri, 21-09-2018, 3.45 pm – Group D: Jawahar Union Vs FC Bangalore United 1 (Bineesh Balan-26')
  2. Sat, 22-09-2018, 3.45 pm - Group A: Ozone FCB 6 (Mancir Singh-17, 31', 60', Kapil-58', Glen-85', Mark-87') Vs Students Union 0  
  3. Sun, 23-09-2018, 3.45 pm - Group A: MEG 2 (Asif Khan-62', 75') Vs Bangalore Dream United (Niyaz-28')
  4. Mon, 24-09-2018, 3.45 pm - Group B: South United FC 2 (Mahesh-8', Lokesh-80') Vs ADE 0 
  5. Tue, 25·09·2018, 3.45 pm - Group B: ASC 1 (Samananda-34') Vs Bangalore Independents 0
  6. Wed, 26·09·2018, 3.45 pm - Group D: Bengaluru FC 1 (Parag Shrzvas–47') Vs Jawahar Union 0 
  7. Thu, 27·09·2018, 3.45 pm - Group A: MEG 2 (Cleaven Hmar-8', Vishnu-63') Vs Ozone FCB 0
  8. Fri, 28·09·2018, 3.45 pm - Group A: Bangalore Dream United 1 (Sudeer-90'+4') Vs Students Union 2 (Clinton-27', Vishnu-20')
  9. Sat, 29·09·2018, 3.45 pm - Group B: ADE 1 (Manigandan-26') Vs CIL 1 (Praksh-76') 
  10. Sun, 30·09·2018, 3.45 pm - Group C: Bangalore Independents 1 (Vignesh-21') Vs Kickstart FC 6 (Deepak-7', Kuttymani- 3', Edwin-34', 45', Nikil-56', Manoj-65')
  11. Mon, 1·10·2018, 3.45 pm - Group D: Bengaluru FC 3 (Edmand Lalrihadika-45'+2', Myron Mendes-76' [P], Althamash Syed-90'+1') Vs Bangalore United 1 (Kaviarasan-90')
  12. Tue, 2·10·2018, 3.45 pm - Group A: Bangalore Dream United 0 Vs Ozone FCB 0
  13. Wed, 3·10·2018, 3.45 pm - Group A: Students Union 1 (Emmanuel-59') Vs MEG 3 (Ramu V-29', Mujeeb-77', 90'+1')
    Match abandoned at Lemon break owing heavy downpour and insufficient light, to be be replayed 3.45 pm, Sat 06-10-2018.  
  14. Thu, 4·10·2018, 3.45 pm - Group B: CIL 0 Vs South United FC 1 (Lokesh–48')
  15. Fri, 5·10·2018, 3.45 pm - Group C: Kickstart FC 1 (Deepan-39') Vs ASC 2 (Jotin Singh)
Semifinal 

  • Tue, 9·10·2018, 3.45 pm – MEG 0 [5-Ramu, Leon, Muzeeb Vihin, Innakkum] (Group A Winner)  Vs ASC MEG 0 [3-Thigharajan, Jotin Singh, Amit Roy](Group C Winner) 
  • Wed, 10·10·2018, 3.45 pm – South United FC 0 (Group B Winner) Vs Bengaluru FC 5 (Group D Winner) (Parag Shrivas-24', Edmund Lalrzn-54', 72', Myron Mendes-56', Leon Augustzne-87')

Final - Sun, 14·10·2018, 3.30 pm - MEG 1 (Rahul-56') Vs Bengaluru FC 2 (Laleng Zama-41', Myron Mendes-85')