Thursday, April 1, 2021

BDFA League B Division 2020-21 - Schedule & Fixtures




  1. 01-04-2021, 1.30 pm: Group A -  Sri Gajanana 5 (Sureen S-27', 33', Jackie Sunil-43', Bharath M-56', Kalaivanan-59') Vs Vehicles 2 (Carlton Joel-9', Kartick Salomon-70'+1') 
  2. 01-04-2021, 3 pm:: Group A - Rebels FC 5 (Mohammed Rameef-21', 30', Sandesh Kasar-31', 35', Pulak Baruah-54'[P]) Vs Friends United FC 0  
  3. 01-04-2021, 4.30 pm: Group B - Tilak Memorial 1 (Samikaran Mukhia-11') Vs Goans FC 2 (Kiran Kumar-45', Aymanalik Kusugal-55')  
  4. 02-04-2021, 1.30 pm: Group B - DYES 5 (Lenold Carl Mark-9', Santhosh Tamata-26', 35'+2', 49', 70') Vs Sunrise FC 0   
  5. 02-04-2021 , 3 pm: Group B -  HAL 8 (Malik Lazim -6', Swamya Hardik Singh-13', Roman Subba-27', Sham Jose-35', Sakat Dass-45', Raviteja YR-47', 63', Ankit Kuamr-70'+3') Vs Bangalore Mars 0   
  6. 02-04-2021, 4.30 pm: Group A - Mohammedan Sporting 2 (Hruthick Gowda-5', Sachidananda-45') Vs  RS Sports 1 (Roopesh-68')    
  7. 07-04-2021, 1.30 pm: Group A - Friends United FC 2 (Don Bosco-33', Shyam Kumar-39') Vs South India FC 2 (Yujvendra Raju-43', Karthick-27' [OG])   
  8. 07-04-2021, , 3 pm: Group A - Sri Gajanana 0 Vs Rebels FC 2 (Sandesh Kasar-10', Pulak Baruah-48' [P])   
  9. 07-04-2021, 4.30 pm: Group A - Vehicles 1 (Carlton Joel-55') Vs Royals FC 1 (Edison-15')  
  10. 08-04-2021, 1.30 pm: Group B - Goans FC 3 (Aymanali Kusugal-2', 15', Korrapati Vinod Prem Sagar-50') Vs Sunrise FC 1 (Sonam Gyalpo-35'+1')   
  11. 08-04-2021, 3 pm: Group B - Blitz FC 2 (Vishwa Krishna P-53', BU Mithun-63') Vs DYES 0   
  12. 08-04-2021, 4.30 pm: Group B - Tilak Memorial 0 Vs HAL 4 (Fazil MK-31', 40', 45', Roma Subba-31') 
  13. 09-04-2021, 1.30 pm: Group A - Mohammedan Sporting 0 Vs South India FC 3 (Devendhran Raja-7', Muthu Kumar-20', Yuvevendra-37')  
  14. 09-04-2021 , 3 pm: Group A - RS Sports 0 Vs Rebels FC 6 (Sandesh Kasar-14', 62 1', Ezekeil Adejoh Daniel-19', Pulak Baruah-35'+1'', 70', Mebanteikupar Mylliemngap-46')   
  15. 09-04-2021, 4.30 pm: Group A - Friends United FC 11 (Shivakar-6', 44', Ajithkumar-22', Dhanishkumar-28', 31', Kirankumar-35'+3', Anthony D'Souza-46', 58', Karthick K-6', Don Bosco-69', Denzil-70'+2') Vs Vehicles 0  
  16. 14-04-2021, 1.30 pm: Group A - Sri Gajanana 2 (Jona Giri-60', 70'+2') Vs Royals FC 3 (Dinesh H-28', E Edison-37', Babu U-53')   
  17. 14-04-2021 , 3 pm: Group B - HAL 5 (Rinship Aslam K-19', 33', 37', Rohit-27', Saikat Das-40') Vs Blitz FC 0   
  18. 14-04-2021, 4.30 pm: Group B - Bangalore Mars 1 (Rakesh Babu-61') Vs Goans FC 3 (Kiran-22', Dokka Enosh-35'+2',Manthan Gaonkar Chinta-37') 
  19. 15-04-2021, 1.30 pm: Group B - DYES 4 (Ajay Shankar Kadam- 34', 49', Santhosh Tamata-38', Tejas-61') Vs Tilak Memorial 0   
  20. 15-04-2021, 3 pm: Group A - Rebels FC 0 Vs Mohammedan Sporting 0   
  21. 15-04-2021, 4.30 pm: Group A - Vehicles 2 (Sandeep D-14'. Sujit Kumar-33') Vs South India FC 4 (Devendra Raja-13', Keshavamurthy Murugan-23', 46', 68')  
  22. 16-04-2021, 1.30 pm: Group A - Friends United FC Vs Sri Gajanana  
  23. 16-04-2021, 3 pm: Group A - RS Sports Vs Royals FC  
  24. 16-04-2021, 4.30 pm: Group B - Sunrise FC Vs Bangalore Mars  
  25. 21-04-2021, 1.30 pm: Group B - Tilak Memorial Vs Blitz FC  
  26. 21-04-2021, 3 pm: Group B - HAL Vs DYES  
  27. 21-04-2021, 4.30 pm: Group A - Mohammedan Sporting Vs Sri Gajanana  
  28. 22-04-2021, 1.30 pm: Group A - RS Sports Vs Vehicles  
  29. 22-04-2021 , 3 pm: Group B - Sunrise FC Vs Blitz FC  
  30. 22-04-2021, 4.30 pm: Group A - Royals FC Vs South India FC  
  31. 23-04-2021, 1.30 pm: Group B - DYES Vs Goans FC  
  32. 23-04-2021 , 3 pm: Group A - Mohammedan Sporting Vs Friends United FC  
  33. 23-04-2021, 4.30 pm: Group B - Bangalore Mars Vs Tilak Memorial  
  34. 28-04-2021, 1.30 pm: Group B - HAL Vs Goans FC  
  35. 28-04-2021 , 3 pm: Group A - Rebels FC Vs Royals FC  
  36. 28-04-2021, 4.30 pm: Group A - Mohammedan Sporting Vs Vehicles  
  37. 29-04-2021, 2.30 pm: Group A - Sri Gajanana Vs RS Sports  
  38. 29-04-2021, 4 pm: Group B - DYES Vs Bangalore Mars  
  39. 30-04-2021, 1.30 pm: Group B - HAL Vs Sunrise FC  
  40. 30-04-2021 , 3 pm: Group B - Blitz FC Vs Goans FC  
  41. 30-04-2021, 4.30 pm: Group A - Sri Gajanana Vs South India FC  
  42. 05-05-2021, 2.30 pm: Group A - Rebels FC Vs South India FC  
  43. 05-05-2021, 4 pm: Group A - RS Sports Vs Friends United FC  
  44. 06-05-2-21, 1.30 pm: Group A - Friends United FC Vs Royals FC  
  45. 06-05-2021, 3 pm: Group B - Tilak Memorial Vs Sunrise FC  
  46. 06-05-2021, 4.30 pm: Group A - Rebels FC Vs Vehicles  
  47. 08-05-2021, 1.30 pm: Group B - Blitz FC Vs Bangalore Mars   
  48. 08-05-2021, 3 pm: Group A - South India FC Vs RS Sports   
  49. 08-05-2021, 4.30 pm: Group A - Royals FC Vs Mohammedan Sporting   
  50. 20-05-2021, 1.30.pm: Semifinal I - Group A 2nd Vs Group B 1st 
  51. 20-05-2021 , 3 pm: Semifinal II - Group B 2nd Vs Group A 1st
  52. 22-05-2021, 3 pm: FINAL – Winner of Semifinal I Vs Winner of Semifinal II    


No comments:

Post a Comment