Thursday, March 7, 2013

Fixture: I-League 2nd Division Qualifiers - Group C



  1. Monday, 11-Mar, 2 pm: NRB Vasco 1 (Joston Perriera-45'+2') Vs Southern Samity 1 (Francis-32')
  2. Monday, 11-Mar, 4 pm: South United 3 (Amoes-17', Stephen-24', Jayanta Rajbangshi-83') Vs Luangmual 4 (Chencho Nio-11', Lalrawngbawla-20' Zoramthara-53')
  3. Tuesday, 12-Mar, 2 pm: Hindustan FC 0 Vs Kalighat MS 1 ((James Gbilee-49')
  4. Tuesday, 12-Mar, 4 pm: Mumbai Tigers 1 (Demba Diakhaté-79') Vs Eagles FC 1 (PM Britto-75')
  5. Wednesday, 13-Mar, 4 pm: NRB Vasco 1 (Babatunde-78') Vs South United 0
  6. Thursday, 14-Mar, 2 pm: Southern Samity 1 () Vs Eagles FC 0
  7. Thursday, 14-Mar, 4 pm: Kalighat MS 1 (Chisrostpher-44') Vs Mumbai Tigers 2 (NP Pradeep-90', Demba Diakhaté-90'+4')
  8. Friday, 15-Mar, 4 pm: Luangmual 0 Vs Hindustan FC 2 (Andrea Silva-15', 76'
  9. Saturday, 16-Mar, 2 pm: Eagles FC 1 (Sumesh M-24') Vs Kalighat MS 5 (Christopher-12', 36', 63', James Gbilee-59', Reisangpemmi-60')
  10. Saturday, 16-Mar, 4 pm: South United 0 Vs Southern Samity 1 (Suraj Mondal-73')
  11. Sunday, 17-Mar, 2 pm: Mumbai Tigers 4 (Md Rafi-7', NP Pradeep-24', Demba-36', Jairu-52') Vs Luangmual 2 (Suresh-29', Lalrosanga-86') 
  12. Sunday, 17-Mar, 4 pm: Hindustan FC 0 Vs Vasco 2 (Babatunde-17', 80')
  13. Monday, 18-Mar, 4 pm: Southern Samity 2 (Ngaihte-63', 77') Vs Kalighat MS 1 (James Gbilee-88')
  14. Tuesday, 19-Mar, 2 pm: Vasco 0 Vs Mumbai Tigers 1 (Md Rafi-22')
  15. Tuesday, 19-Mar, 4 pm: Luangmual 1 (Zoramithra-66') Vs Eagles FC 3 (Onomeakportu-7', Sujikumar-45'+1', Ahmed Malik-61')
  16. Wednesday, 20-Mar, 4 pm: South United 2 (Vinothkumar-37', Amoes-90'+3') Vs Hindustan FC  0
  17. Thursday, 21-Mar, 2 pm: Kalighat MS 8 (James Gbilee-9', 22', Michael Segun Tayo-13', Tanmoy Kundu-30', Christopher-56', 60', 73', Krishanu Das-58') Vs Luangmual 0  
  18. Thursday, 21-Mar, 4 pm: Eagles FC 0 Vs Vasco 1 (Babatunde-90'+1')
  19. Friday, 22-Mar, 2 pm: Mumbai Tigers 3 (Sunil Kumar-16', Md. Rafi-39', Bikas Jairu-74') Vs South United 1 (Vinoth Kumar-9') 
  20. Friday, 22-Mar, 4 pm: Hindustan FC 0 Vs Southern Samity 2 
  21. Saturday, 23-Mar, 4 pm: Vasco 2 (Chenedu-68', 77') Vs Kalighat MS 1 (Krishanu Das-90'+2')
  22. Sunday, 24-Mar, 2 pm: Southern Samity 1 (David-85') Vs Luangmual 1 (Isaac-66'
  23. Sunday, 24-Mar, 4 pm: South United 4 (Vinoth Kumar-25', Amoes-45', 89', Stephen-52') Vs Eagles FC 0
  24. Monday, 25-Mar, 4 pm: Hindustan FC 0 Vs Mumbai Tigers 2 (Md Rafi-58', Paresh Shivalkar-65')
  25. Tuesday, 26-Mar, 2 pm: Kalighat MS 2 (Tayo-2') Vs South United 2 (Amoes, Vignesh)
  26. Tuesday, 26-Mar, 4 pm: Luangmual 0 Vs Vasco 2 (J-Murali-2)  
  27. Wednesday, 27-Mar, 2 pm: Eagles FC 2 (Rino Anto-85', Satheesh-87') Vs Hindustan FC  2 (Andrea Silva-37', Mahener Singh-64')
  28. Wednesday, 27-Mar, 4 pm: Mumbai Tigers 1 (Md Rafi-74') Vs Southern Samity 2 (Sovan Chakraborty-11', Francis Oneyeama-81')